آمادگی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برای انعکاس ایثارگری‌های ارامنه در دفاع مقدس

[ad_1]

به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، در جلسه مشترک موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و شورای خلیفه گری ارامنه در تهران بر همکاری بیشتر در خصوص انعکاس ایثارگری ها و فداکاری جامعه ارامنه در دوران دفاع مقدس تاکید شد.

در این جلسه سردار جواد خضرایی مشاور شهردار تهران و مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ضمن ابراز خرسندی از تشکیل جلسه مشترک با شورای خلیفه گری ارامنه ، اظهار داشت : موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با هدف انعکاس رشادت ها و ایثارگری ها و انتقال ارزش ها و معارف دوران دفاع مقدس به نسل های کنونی و بعدی ایجاد شده است و از آنجایی که ادیان توحیدی در دفاع از وطن در دوران 8 سال دفاع مقدس حضور داشته اند ، این امکان وجود دارد که آثار مربوط به حضور ایثارگرانه آنان بویژه شهدای ارامنه در معرض دید بازدید کنندگان قرار گیرد.

وی افزود: در موزه حدود 70 اثر مربوط به شهدای ارامنه و 2 نمایشگر حاوی اطلاعات شهدای ارامنه وجود دارد که البته آثار با همکاری شورای خلیفه گری جمع آوری شده است.

خضرایی تصریح کرد: با توجه به این که حضور ارامنه ایران در دفاع از کشور پر رنگ بوده است؛ این امکان وجود دارد تا هر آنچه مربوط به انعکاس ایثارگری آنان باشد در موزه به معرض نمایش گذاشته شود.

مشاور شهردار تهران خاطر نشان کرد: همکاری فی مابین می تواند در زمینه های متعدد از جمله چاپ کتاب خاطرات، مراسم تجلیل از خانواده ها شهدا، ساخت انیمیشن برای توفیق حضور رزمندگان ارامنه ، برگزاری کارگاه های هنری و برگزاری جلسات احصاء تاریخ شفاهی و هر گونه اقدامی باشد که بتواند حضور آنان را در دفاع مقدس به جامعه منتقل کند.

در این جلسه مقرر شد در اسرع وقت و با حضور نمایندگانی از دو مجموعه نسبت به تعیین مصادیق همکاری و جدول زمانبندی اجرا اقدام شود.

انتهای پیام/ب

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *