اولین سفیر آفریقای جنوبی در ترکمنستان آغاز به‌ کار کرد

[ad_1]

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در عشق‌آباد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه ترکمنستان، «کیتومتسی متیوس» سفیر اکرودیته آفریقای جنوبی که سفیر این کشور در «آستانه» است، مسائل دیپلماتیک ترکمنستان را از محل ماموریت خود در قزاقستان پوشش می‌دهد.

متیوس در ملاقات با رئیس دستگاه سیاست خارجی دولت ترکمنستان، گفت: دولت آفریقای جنوبی قصد دارد مناسبات همه جانبه خود را با  «عشق‌آباد» گسترش دهد.

در این ملاقات طرفین طیف وسیعی از مسائل در زمینه چگونگی توسعه و گسترش همکاری‌های اقتصادی، تجاری، انرژی، اقتصادی، آب، صنایع نساجی، همکاری‌های فرهنگی و ورزشی بین ترکمنستان و آفریقای جنوبی را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

همچنین سفیر اکرودیته آفریقای جنوبی شب گذشته با «آقجا نوربردیوا» رئیس مجلس ترکمنستان نیز دیدار و رونوشت استوارنامه خود را به وی نیز تقدیم کرده‌ است.

آفریقای جنوبی کشوری در جنوب آفریقا و در سواحل 2 اقیانوس اطلس و هند است.

آفریقای جنوبی 2 پایتخت متفاوت دارد، قوه مجریه در پرتوریا، پارلمان در «کیپ تاون» و قوه قضائیه در «بلوم فونتین» مستقر است.

پرجمعیت‌ترین شهر جمهوری آفریقای جنوبی شهر بزرگ «ژوهانسبورگ» است.

جمهوری آفریقای جنوبی با کشورهای نامیبیا، بوتسوانا، زیمبابوه، موزامبیک، سوازیلند و لسوتو هم‌مرز است.

نظام سیاسی این کشور دموکراسی پارلمانی است اما برخلاف روش معمول در جمهوری‌های پارلمانی پست ریاست دولت و ریاست کشور در یک رئیس‌جمهور منتخب پارلمان ادغام شده است.

پارلمان این کشور از 2 مجلس علیا با نام شورای ملی استان‌ها و مجلس سفلی با نام مجمع ملی تشکیل می‌شود.

انتهای پیام/ز

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *