خط قرمز

[ad_1]

 

نویسنده:   پاتریک کلاوسون (معاون بخش پژوهش مؤسسه جرج واشنگتن)
ترجمه: اداره کل پژوهش خبرگزاری فارس
تعداد صفحات: 35
قطع: بولتن (A4)
نوبت چاپ: اوّل: اردیبهشت 90
قیمت: 1500 تومان
شمارگان: 500 نسخه

 

طرح جلد بولتن

 

راهنمای سفارش: هزینه بولتن های درخواستی را به شماره حساب 257979740 یا شماره کارت 6104337770008470 به نام موسسه خبرگزاری فارس نزد بانک ملت شعبه کندوان کد 63560 واریز کرده و فیش واریزی را به همراه نشانی دقیق پستی و شماره تماس خود از طریق نمابر به شماره 88913279-021 ارسال فرمائید. برای هماهنگی نیز می توانید با شماره تلفن 88913277-021 تماس حاصل فرمائید. هزینه ارسال رایگان است.

شرایط تخفیف:

 

برای سفارش های رسیده از 10 نسخه به بالا 10 درصد، از 100 نسخه به بالا 20 درصد و از 500 نسخه به بالا 30 درصد تخفیف لحاظ خواهد شد.

 

کارگاه راهبردی بنیاد واشنگتن که در تابستان 2010 در خصوص خط مشی ایالات متحده در قبال ایران تشکیل شد، بر چهار موضوع اصلی متمرکز بود که هر یک جنبه های متفاوتی از شکاف عمیق در ارزیابی ها را نشان   می داد. نخست وضعیت کلی خط مشی ایالات متحده در قبال ایران با دو دیدگاه متفاوت یعنی بهبود روابط دوجانبه یا تقابل با تهدیدات استراتژیک؛ دیگری اختلاف عمیق درباره درک و اهداف تحریم های ایالات متحده و سازمان ملل علیه ایران با برآوردهایی کاملاً متفاوت از امید به موفقیت آنها؛ سوم انجام اقدامات فراوان جهت ارتقای امید به تغییر رفتار ایران در حوزه‌های دموکراسی و حقوق بشر؛ و در نهایت، محدودیت مهمّی که در خصوص برآوردها حول خطر جنگ میان ایالات متحده (یا اسرائیل) با ایران وجود دارد، به خصوص زمانی که تهران با اقدامات تحریک آمیز خود خطوط قرمز واشنگتن را نقض نماید.

اما علیرغم تلاش های ایالات متحده و تعیین و یا تقویت اعتبار خطوط قرمز خود، رفتارهای ایران تغییرات اندکی داشته و این کشور همچنان جسورانه جامعه بین الملل را به مبارزه می طلبد و بر نفوذ خود تأکید دارد. عدم توافق میان تحلیلگران خوشبین و بدبین تا حد زیادی بر این سؤال مبتنی است که «معیارهای مناسب برای سنجش پیشرفتِ خط مشی‌های ایالات متحده چیست؟». آنگاه خطر بزرگ هنگامی است که ایالات متحده و ایران در پی آزمایش اراده ها ـ و به تبع آن ـ نیروی یکدیگر برآیند و ایران با نقض یکی از خطوط قرمز واشنگتن، واکنش آتشین آن کشور را برانگیزاند.

گزارش فوق دیدگاه بنیاد جرج واشنگتن را در خصوص نزاع قدرت میان ایران و امریکا می کاود.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *