دردسرهای چاقی در زنان یائسه

[ad_1]

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، بر اساس تازه‌ترین تحقیقات صورت گرفته، چاقی مهم‌ترین عاملی است که عوارض ناشی از یائسگی را افزایش می‌دهد. 

شواهد نشان می‌دهد، چربی بدن به عنوان یک عایق گرما عمل می‌کند و می‌تواند منجر به گُرگرفتگی شود، گرما را تسری می‌دهد و در نهایت منجر به فرسایش بیشتر و بیشتر می‌شود.

این مطالعه به خوبی نشان می‌دهد که وزن بالا عامل و علت گُرگرفتگی‌ها و تعریق شبانه در زنان یائسه است.

به گفته محققان، احتمال دارد حرارت بیشتر ناشی از چربی اضافی زنان را مستعد این علائم در مراحل اولیه ورود به دوره یائسگی نماید، چراکه تخمدان ها همچنان در حال تولید استروژن هستند.

بر همین اساس پژوهشگران باور دارند، از دست دادن وزن و انجام ورزش‌های روزانه، می‌تواند تا حد بسیار زیادی علائم ناشی از این دوره را در زنان کاهش دهد. 

کارشناسان انجمن یائسگی آمریکای شمالی (NAMS) در این مطالعه خاطر نشان کرده‌اند که این پژوهش به عنوان نظریه گرماسنجی شناخته می‌شود.

دکتر “JoAnn Pinkerton”، مدیر اجرایی “NAMS”، می‌گوید: «این مطالعه، مطالعات قبلی را  که نشان داده بود زنان دارای اضافه‌وزن، احساس گرسنگی بسیار بیشتری نزدیک به دوران یائسگی دارند را تأیید می‌کند».

یائسگی معمولاً در حدود سن 45 تا 55 سالگی آغاز می‌شود؛ در این زمان تخمدان‌ها به میزان کمتری هورمون‌های زنانه، به خصوص استروژن را ترشح کرده و سبب بروز علائم یائسگی می‌شوند. 

عرق شبانه و گُرگرفتگی از شایع‌ترین نشانه‌هاست که 70 درصد از زنان در معرض یائسگی را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

انتهای پیام/ 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *