مشکلات با دوری از ریا حل می‌شود

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، آیت‌الله جعفر سبحانی ظهر امروز در جمع عزاداران امام جعفر صادق(ع) که در حرم مطهر برگزار شد، گفت: ما معتقدیم اسلام به وسیله پیامبر اکرم (ص) پایه‌گذاری شده است و توسط ائمه کامل شد و در همین راستا کتاب‌های ارزشمندی از جمله نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه مانده است.

وی افزود: نگارش احادیث از زمان امام باقر(ع) آغاز شد و تا قبل از ایشان، نوشتن احادیث ممنوع بود، اما در زمان این امام بزرگوار، نگارش احادیث آغاز شد و در زمان امام صادق (ع) به اوج خود رسید.

این مرجع تقلید با اشاره به مقبول و محبوب بودن امام جعفر صادق(ع) توسط اهل سنت، گفت: مالک ابن انس که مرجع یکی از شاخه‌های اهل تسنن است یکی از خصوصیات ایشان را تبسم همیشگی عنوان می‌کند و می‌گوید، ایشان همواره در حال تبسم بود و هروقت نام پیامبر(ص) را مقابل ایشان می‌بردم، چهره مبارکشان زرد می‌شد و بیشتر اوقات در حال نماز، روزه یا قرائت قرآن بودند.

سبحانی تاکید کرد: امام صادق(ع) ریا را بد می‌دانستند و اگر ما هم از ریا کنار برویم، بسیاری از مشکلاتمان حل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه، ایشان 4 هزار شاگرد در دوران زندگی مبارکشان تربیت کردند، ادامه داد: از سال 114 تا 132 که بین بنی امیه و بنی عباس بر سر قدرت دعوا بود، امام صادق (ع) فرصت مناسبی برای تربیت شاگردان داشتند، اما پس از سال 132 و روی کار آمدن منصور بر ایشان بسیار سخت گرفته شد.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: امام صادق (ع) برای شیعیان زحمات زیادی کشیده‌اند و همواره باید شکرگزار این امام معصوم و زحمات ایشان باشیم.

انتهای پیام/چ

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *