ممنوع بودن شنا در دریای مازندران

[ad_1]

سید باقر سلطانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری اظهار کرد: در حال حاضر بیشینه ارتفاع موج گزارش‌شده از بویه‏‌های هواشناسی مستقر در آب‌های بندر امیرآباد و بندر نوشهر به‌ترتیب برابر با 130 و 125 سانتی‏‌متر است که وضعیت نسبتاً موّاجی را حکایت می‌‏کند و ناشی از وزش باد نسبتاً شدیدی (حدود 8 متر بر ثانیه یا 28 کیلومتر بر ساعت در محل بویه‏) است که در حال حاضر بر روی دریا در حال وزیدن است.

وی با بیان اینکه بر اساس خروجی مدل‏‌های پیش‏‌بینی عددی اقیانوسی، این وضعیت از اواسط شب بدتر می‌شود، اضافه کرد: شاهد تداوم و شدت این بادهای غربی بر روی دریا خواهیم بود، به‌طوری‌ که سرعت وزش باد تا 12 متر بر ثانیه و ارتفاع موج تا 2.5 متر در دور از ساحل و تا دو متر در نزدیک سواحل پیش‌‏بینی می‌‏شود.

رئیس اداره هواشناسی دریایی مازندران تصریح کرد: به گردشگران و علاقه‌مندان به شنا توصیه می‌‏شود که تا حد امکان امروز و فردا به‌ویژه از بامداد فردا شنبه از شنا پرهیز کنند.

سلطانی در پایان گفت: درخواست ما از فرمانداران شهرستان‏‌های ساحلی، هلال‌احمر، هیأت نجات غریق و غوّاصی و مدیران طرح‌‏های دریا این است که تدابیر ویژه را برای امروز و فردا داشته باشند و نسبت به افزایش تعداد ناجیان غریق و نظارت‏‌های گسترده‌‏تر در حاشیه‏ سواحل اقدام مؤثر انجام دهند تا شاهد حوادث ناگوار برای هم‌وطنان نباشیم.

انتهای پیام/ی

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *