نفی قدرتمندان عالم از مفاهیم فلاح و رستگاری است

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد حجت‌الاسلام و المسلمین ابوالقاسم یعقوبی در خطبه‌های نمازعید سعید فطر در بجنورد با اشاره به سوره‌های تلاوت شده در نماز عید فطر گفت: در سوره‌های شمس و اعلی به فلاح و رستگاری اشاره شده است که هدف و منظور این آیات درباره روزه است که جان افراد را تزکیه و پاک می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی در ادامه گفت: روزه روح انسان را پاک می‌کند و رستگاری در دنیا و آخرت را به همراه می آورد.

امام جمعه بجنورد در تکمیل و تشریح فلاح و رستگاری گفت: معنی توحید و فلاح و رستگاری، نفی قدرتمندان عالم است که از مفاهیم قرآن است.

وی با بیان اینکه روزه باعث خلوص در نیت‌ها و رفتار انسان‌ها می‌شود گفت: روزه انسان‌ها را آبرومند می‌کند و روزه از همه عبادات عیار اخلاص بالاتری دارد و انسان‌ها را مخلص در برابر خداوند می‌کند.

 یعقوبی دستاوردهای روزه برای افراد را برشمرد و بیان کرد: روزه و روزه داری دستاوردهایی ازجمله صحت و سلامتی را به همراه دارد که پیامبر اکرم  (ص) روزه برای سلامتی روح و جسم معرفی می‌کند.

وی در ادامه روزه را سپری در برابر آتش جهنم، باعث گذشتن از نفس، ذخیره و به همراه آوردن معنویت در سحرهای ماه رمضان، ایجاد سرمایه معنوی، تقویت نشاط و ایمان و حرکت انسان ها به پیشی گرفتن و سرعت بخشیدن در امور خیر بیان داشت.

انتهای پیام/خ

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *