نمی‌توان از فردی که با پول و حیله به پست رسیده توقع خدمت داشت/تلاش دشمنان برای دوری مردم از ارزش‌های اسلامی

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های آیین عبادی ـ سیاسی نماز جمعه این هفته یزد با اشاره به اینکه مکتب اسلام در زمان حاکمیت خلفای جور بعد از شهادت پیامبر اکرم(ص) و امام علی(ع) در آستانه تحریف قرار گرفت افزود: ائمه اطهار(ع) و معصومین ما بودند که در این دوران اسلام را حفظ کردند و مانع تحریف آن شدند.

امام جمعه یزد با یادآور شدن نقش بی‌نظیر امام صادق(ع) در آن دوران بیان کرد: پایه‌ریزی حاکمیت اسلام با برنامه‌ریزی و انجام فعالیت‌ها و برنامه‌های مختلف تشکیلاتی از جمله تشکیل گروه‌های صالحین از جوانانی که در مسائل دینی، اجتماعی و جهادی متخصص بودند از جمله ارزنده‌ترین فعالیت‌های ایشان بود.

وی تصریح کرد: امام صادق(ع) با گسیل این جوانان تربیت شده در مکتب اهل بیت(ع)، در سرتاسر دنیای اسلام باعث حفظ دین و مانع از تحریف آن توسط دشمنان شدند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تأکید بر اینکه این امام همام حفظ روحیه انقلابی و بصیرت و آگاهی مسلمانان را اصلی‌ترین عامل پایداری جامعه اسلامی و مانع تحریف آن توسط دشمنان می‌دانستند، اضافه کرد: امام صادق(ع) همچون سایر ائمه اطهار(ع) بر زنده ماندن یاد کربلا و برپایی مجالس عزاداری و ذکر ایشان و حفظ عظمت و جایگاه سیدالشهدا(ع) به عنوان اصلی‌ترین عامل حفظ روحیه انقلابی جامعه اسلامی، عزت و سعادتمندی آن و عامل ایستادگی در برابر انحرافات تأکید ویژه داشتند.

ناصری با بیان احادیثی از این امام معصوم پیرامون ثواب و فضیلت بالای زنده نگه داشتن یاد امام حسین(ع) و حماسه عاشورا، توضیح داد: اگر روزی مسئله کربلا فراموش و مجالس یاد ایشان کمرنگ شود، امر به معروف و نهی از منکر از بین می‌رود، ارزش‌ها فراموش شده و فساد در جامعه گسترش خواهد یافت و ظالمان و منحرفین بر مردم مسلط خواهند شد.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به 5 مردادماه سالروز برپایی اولین نماز جمعه بعد از انقلاب به دستور امام راحل و توسط شهید آیت‌الله طالقانی تشریح کرد: بسیاری از حرکت‌های خوب و ارتباطات مؤثر در نماز جمعه احیا شد و این آیین عبادی ـ سیاسی نقش به‌سزایی در آگاهی و تعلیم مردم و خنثی کردن توطئه‌های دشمنان داشته است.

ناصری با تأکید بر اینکه به فرموده مقام معظم رهبری نماز جمعه قرارگاه فرهنگی هر شهر است، افزود: اقشار مختلف مردم و مسؤولان باید به آن اهمیت بدهند و این فریضه الهی را گرامی بدارند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با انتقاد از سخنان عده‌ای مبنی بر اینکه چون خطیب نماز جمعه در حزب و خط فکری ما نیست، به نماز جمعه نمی‌رویم؛ این حرف را غیر قابل قبول دانست و با تأکید مجدد بر لزوم حضور مسؤولان و اقشار مختلف مردم در این آیین عبادی ـ سیاسی یادآور شد: تحمل چنین اجتماعاتی برای دشمنان ما سخت است و حضور در نماز جمعه موجب محبت و احساس مسؤولیت بیشتر نسبت به یکدیگر در جامعه می‌شود.

وی در ادامه بر لزوم حفظ و تقویت روحیه انقلابی در مردم و مسؤولین تأکید و اضافه کرد: حفظ روحیه انقلابی یعنی اینکه نسبت به حیله‌ها و توطئه‌های دشمنان و تلاش آن‌ها برای ایجاد انحراف در اعتقادات و دور کردن مردم از دین و دستورات آن بی‌تفاوت نباشیم.

آیت‌الله ناصری با اشاره به روایاتی از پیامبر اکرم(ص) به دغدغه‌ها و نگرانی‌های ایشان برای مسلمانان نسبت به روزی که نااهلان و افراد ناتوان در جامعه اسلامی مناصب حکومتی را با پول و حیله در دست بگیرند، افزود: از افرادی که با پول و حیله به پست و مقامی رسیده‌اند نمی‌توان توقع خدمت داشت.

امام جمعه یزد با انتقاد از این شیوه غلط که با تغییر دولت به صورت دست جمعی همه مسؤولان برخی ادارات و نهادهای مختلف کنار گذاشته می‌شوند خطاب به مسؤولان گفت: توانمندی، تخصص و داشتن روحیه انقلابی و خدمتگزاری باید در انتخاب مسؤولان جایگاه‌ها و پست‌های مختلف از شهردار گرفته تا وزیر، استاندار و معاونان مورد توجه قرار گیرد و نباید در این مورد کوتاهی شود.

وی در پایان با بیان اینکه دشمنان ما و در رأس آنها آمریکا به دنبال این هستند که با بی‌تفاوت کردن مردم نسبت به دین و انقلاب و ارزش‌های آن و تخریب روحیه انقلابی مردم توطئه‌های خود را عملی کنند، تا آن‌ها با خیالی آسوده به غارت و ظلم بپردازند، اظهار داشت: حفظ اتحاد، همدلی و اطاعت از ولایت نقشه‌های پلید دشمنان را خنثی می‌کند و سعادت جامعه را به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام/ذ

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *